ارتقا سیستم هوشمند خانگی

سیستم های هوشمند خانگی قابلیت کنترل تمامی وسایل الکترونیکی و هوشمند موجود در محیط خانه را به شما می دهد. با این حال

سیستم های هوشمند خانگی قابلیت کنترل تمامی وسایل الکترونیکی و هوشمند موجود در محیط خانه را به شما می دهد. با این حال، بسیاری از برنامه های موجود در این گونه سیستم ها کاربرپسند نبوده و عملا مورد استفاده قرار نمی گیرند. سیستم های هوشمند خانگی با بهره گیری از آخرین تکنولوژی های روز دنیا منجر به بهینه سازی مصرف انرژی می گردد چرا که با استفاده از این سیستم ها می توان به راحتی دما، میزان روشنایی، درها، پنجره ها و حتی پرده ها را هم از داخل یا خارج ساختمان کنترل نمود. با وجود اینکه تکنولوژی های روز دنیا امکان استفاده گسترده از سیستم های هوشمند خانگی را فراهم آورده اند، با این به دلیل هزینه های اقتصادی و عدم آشنایی کابران با نرم افزارهای به کار گرفته شده در این سیستم ها، همچنان گسترش چندانی در بازار این سیستم ها در ایران مشاهده نمی گردد.

از سویی دیگر، ارتقای این سیستم ها به صورت قابل توجهی گران قیمت و زمان بر می باشند. پیش از ارتقای سیستم خانگی خود باید ابتدا مشکل موجود در عملکرد آن را شناسایی نمایید. ارتقای به موقع سخت افزار و نرم افزار سیستم های هوشمند خانگی نقش قابل توجهی در پیشگیری از آتش سوزی و سایر حوادث غیر مترقبه دارند.

همچنین توصیه می گردد که به جای سیستم های سنتی مبنی بر کابل، از سیستم های بی سیم (وایرلس) استفاده نمایید تا بدین ترتیب، هیچ تغییری در ساختار منزلتان ایجاد نگردد. از طرفی دیگر، در به روز رسانی و ارتقای سیستم های هوشمند خانگی مبنی بر وایرلس هیچ محدودیتی وجود ندارد. یکی از مهم ترین مزیت های سیستم های هوشمند بی سیم، امکان کنترل آن ها از طریق پیامک، تماس و اینترنت است. اساس کار سیستم های خانگی، دریافت اطلاعات توسط حسگر و سنسورهای نصب شده در نقاط مختلف منزل می باشد. از این رو، کنترل و ارتقای این سنسورها تاثیر قابل توجهی در عملکرد سیستم های هوشمند خواهد داشت.

یکی از مهم ترین ویژگی های سیستم های هوشمند وایرلس قابلیت تعمیم و ارتقای آن ها می باشد. بسیاری از افراد در ابتدا مایل به راه اندازی سیستم های پیچیده نمی باشند، از این رو، در ابتدا از ابتدایی ترین شکل سیستم های هوشمند خانگی استفاده می نمایند و به مرور زمان و با گسترش نیازهای خویش، سیستم راه اندازی شده را تعمیم می دهند. شایان ذکر است که نرم افزار به کار گرفته شده در اینگونه سیستم ها نیروی محرکه آن محسوب می شوند؛ به طوریکه هرچقدر قدرت، امکانات و قابلیت های کاربردی آن بیشتر باشند، عملکرد سیستم ها هم به همان میزان افزایش می یابد؛ بنابراین ارتقا سیستم های هوشمند خانگی از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *