انتخاب رنگ مناسب برای دیوارهای منزل

به منظور رنگ آمیزی منزل خود می توانید تک رنگی انتخاب کرده و با روشن تر یا تیره تر نمودن آن

استفاده از رنگ های آبی، سبز و بنفش در اتاق های کوچک منجر به بزرگ تر دیده شدن آن ها می شوند. یکی از بزرگ ترین اشتباهات رایج هنگام رنگ آمیزی منزل انتخاب رنگ پیش از انتخاب وسایل دکوراسیون منزل می باشد.در صورتیکه قصد فروش خانه خود را دارید، بهتر است تا دیوارهای آن را به رنگ سفید، رنگ آمیزی نمایید تا خریدار به راحتی بتواند بعدها رنگ مورد علاقه خود را با توجه به وسایل و دکوراسیون خود انتخاب کند.

همچنین به منظور کوتاه تر نشان دادن سقف های بلند می توانید از رنگ های تیره برای رنگ آمیزی سقف بخش های مختلف منزل خود استفاده کنید. از سویی دیگر، به منظور بلند تر نشان دادن سقف منزل خویش می توانید رنگ سقف را نسبت به رنگ های دیوار، چند درجه روشن تر انتخاب نمایید.

به منظور رنگ آمیزی منزل خود می توانید تک رنگی انتخاب کرده و با روشن تر یا تیره تر نمودن آن، در نقاط مختلف منزل خود از آن استفاده کنید. همچنین می توانید از رنگ های هماهنگ در کنار یکدیگر استفاده کنید، به عنوان مثال، می توانید از رنگ زرد در کنار سبز یا نارنجی، از رنگ آبی در کنار رنگ های بنفش یا سبز، استفاده کنید. با انتخاب رنگ های زرد – نارنجی، سبز- آبی و قرمز- بنفش در رنگ آمیزی، می توانید منزلی پر از انرژی و رنگارنگ داشته باشید. آنچه که در رنگ آمیزی و انتخاب رنگ دیوارها نقش قابل توجهی دارد، نور پردازی بخش مد نظر می باشد. استفاده از رنگ های روشن در مکان هایی که از نورپردازی ضعیفی برخوردار هستند، برای روشن تر نشان دادن و صرفه جویی در مصرف انرژی برق، مناسب ترند.

در این میان، استفاده از کاغذ دیواری جایگزینی مناسب برای رنگ آمیزی است. نصب سریع کاغذ دیواری به نسبت زمان رنگ آمیزی دیوارها یکی از مهم ترین مزایای کاغذ دیواری است. از سویی دیگر، به دلیل خاصیت جذب نور توسط کاغذ دیواری، در انتخاب کاغذ دیواری باید نورپردازی مکان مهم ترین عامل و در برخی موارد مانع انتخاب کاغذ دیواری باشد. با این حال رنگ آمیزی و استفاده از کاغذ دیواری هر یک معایب و مزایایی دارند که با توجه به ترجیح و سلایق خود می توانید مناسب ترین گزینه را برای منزل خویش انتخاب نمایید. همچنین پیشنهاد می گردد که در منازل کوچک تر به جای کاغذ دیواری از رنگ استفاده نمایید. علاوه بر این، رنگ ها به دلیل براق بودن نور بیشتری را نسب به کاغذ دیواری در محیط منعکس می نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *